09/06/2024
Продовжуємо працювати з медиками. Декілька місяців тому у трьох тренінгових центрах Києва, Житомира та Хмельницького більше 300 працівників медичної сфери пройшли навчання супроводу, комунікації та надання послуг ветеранам і ветеранкам.
Паралельно проводились інформаційні зустрічі в лікарнях, центрах первинної медико-санітарної допомоги.
Медична сфера є однією із ключових у реалізації ветеранської політики. Зокрема, лікарі первинної ланки точно стануть одними із перших, до кого або вже звертаються, або звертатимуться учасники та учасниці бойових дій, а також члени їхніх родин.
Під час таких інформаційних зустрічей медикам розʼяснюється суть ветеранських політик, їхня роль у реалізації цих політик на місцях, описується портрет сучасних ветеранів та їхні запити, законодавство, яке визначає ту чи іншу норму додаткових можливостей у наданні послуг ветеранам, в тому числі і безкоштовних.
Важливим питанням лишається розуміння медиками маршрутизації, коли лікар має чітко розуміти, хто є потенційним партнером у громаді і може стати допоміжним у процесі реінтеграції демобілізованих осіб. Мова йде про інші організації, які надають послуги нашій цільовій групі, як державного, так і місцевого значення, а також громадський сектор та ветеранські осередки.