Два роки Коаліції ветеранських просторів

Два роки Коаліції ветеранських просторів

11/22/2023

Це рішення виникло небезпідставно, адже ветеранські простори, які на той час працювали і працюють у різних куточках України виконували та продовжують виконувати дуже якісно і професійно свої зобов’язання перед ветеранською спільнотою, у першу чергу.

Як ми уже неодноразово писали, простори — це команди, спільноти, репутація, а вже потім приміщення і статус. Більшість з них працює з 2014 року. Вони стали ефективними у реалізації ветеранських політик у своїх громадах. Вони пропустили через себе тисячі Захисників і Захисниць, членів їхніх родин і родин загиблих та зниклих безвісти, які були зранені війною.

Працювати у ветеранському просторі — це не виконувати статичну функцію підтримки та супроводу своєї цільової аудиторії, це формувати навколо себе спільноту людей, яким небайдуже.

Два роки Коаліції. І озираючись на 2021 рік ми можемо сказати, що після оголошення про її створення, ми отримали відзнаку від громадського сектору на Форумі розвитку громадянського суспільства як «Об’єднання року». Такий собі аванс — довіра у те, що робимо.

Потім за декілька місяців, лютий 2022 рік, сталася «велика війна» і усі простори, які входили в Коаліцію, перейшли на «волонтерські та гуманітарні рейки», а більшість колективів з просторів пішли воювати. Деяким просторянам довелося виїжджати зі своїх регіонів, через їхню тимчасову окупацію. Декотрим довелося релокуватися. Декотрим — тимчасово зачинити двері через загрозу окупації. Декотрим — працювати з внутрішньопереміщеними особами. І навіть у той складний час усі не втрачали відчуття єдності та розуміння «хто, як не ми?».

Згодом більшість повернулася до своєї інституційної діяльності. Запускалися всеукраїнські проєкти з підтримки роботи юристів психологів і формування центрів стійкості. Напрацьовувалися нові механізми підтримки ветеранів та ветеранок, адже широкомасштабне вторгнення спровокувало нові виклики, йдеться про значне збільшення тих, з ким доведеться працювати — учасників та учасниць бойових дій, їхніх рідних. Посилилася робота з родинами безвісти зниклих.

Почала формуватися нова ветеранська політика з урахуванням «великої війни». І хоча сенси роботи просторів залишилися ті самі, але розуміння важливості підтримки тих, хто захищає, зросло в геометричній прогресії. Адже 70% тих, хто мав статус УБД 24 лютого 2022 року були у своїх ТЦК і стали на Захист держави. Відтоді про «життя після Перемоги» заговорили на усіх рівнях. А ветеранів та ветеранок визначили як основу людського капіталу нашої країни.

Ми спромоглися провести другий “Всеукраїнський діалог: громади — ветеранам” у Хмельницькому (перший був у Маріуполі у 2021 році), де були озвучені важливі проблеми і шляхи їх вирішення.

Сьогодні ми маємо стійкі і працюючі простори. До Коаліції приєднуються нові члени. За два роки до Львова, Тернополя, Рівного, Житомира, Луцька, Вінниці, Одеси, Миколаєва, Сум, Краматорська, Києва додалися Хмельницький, Чернігів і ще один простір у Києві. Вже прийняте рішення про входження в Коаліцію простору з Івано-Франківська. Запит на створення таких хабів зростає. Дедалі частіше громади виходять з такими ініціативами.

Коаліція створювалася задля того, аби посилювати спроможності один одного. Стати одним великим рушієм змін задля добробуту наших ветеранів та ветеранок. Так тому і бути. Працюємо не тільки задля Перемоги, а й для того, щоб після Перемоги ми могли достойно зустріти наших Захисників і Захисниць.

Ми використовуємо файли Cookies

Наш веб-сайт використовує файли Cookies, щоб надати Вам кращий сервіс. Будь ласка, дозвольте використовувати ці файли для подальшого використання веб-сайту.

Детальнiше про файли Cookies