05/25/2026
Існує ще один стійкий ярлик: «ветерани — агресивні». Наче досвід війни автоматично робить людину небезпечною.
Цей міф виростає зі страху і нерозуміння. Бо простіше пояснити будь-яку сильну реакцію агресією, ніж розібратися: це може бути напруга, втома, гіперпильність — нормальні реакції на ненормальні обставини.
Психологія говорить інше: більшість людей після травматичного досвіду не стають агресивними, вони вчаться адаптуватися і жити далі. І поведінка людини не зводиться до її досвіду служби.
Детальніше про те, чому цей ярлик не має нічого спільного з реальністю, у цьому короткому відео пояснить психотерапевтка, очільниця Вільний Вибір Тетяна Руденко.
Проєкт створений у партнерстві із “Кернел”