02/06/2026
Зустрічалися із керівництвом НСЗУ Національна служба здоров’я України. Говорили про важливе – медичне забезпечення ветеранів і ветеранок. Зокрема, про те, як працюють маршрути пацієнтів у системі, де виникають розриви між потребою та доступністю послуги, і які рішення вже застосовуються або потребують доопрацювання.
Ще з важливого – поінформованість ветеранів та ветеранок про медичні послуги. Йшлося про необхідність налагодження цього напрямку роботи, щоб людина могла отримати зрозумілу відповідь у своїй громаді: куди звернутися, які послуги доступні і за яким маршрутом їх можна отримати без часових чи фінансових бар’єрів.
Домовилися про системний обмін інформацією: ветеранські організації акумулюватимуть запити і питання від ветеранів і ветеранок, які виникають під час отримання медичних послуг, натомість НСЗУ роз’яснюватиме і консультуватиме щодо можливостей системи і маршрутів медичної допомоги.
“Національна служба здоров’я України – інституція, яка є взірцем правильних реформ. Системне мислення керівництва, чіткий функціонал, готовність до взаємодії з партнерам з різних сфер.
За три години зустрічі розібрали чимало питань, загальною вартістю у сотні мільйони гривень, які актуальні для 1,5 млн аудиторії.
Говорили і про навчання сімейних лікарів, і про функціонал фахівців із супроводу в лікарнях, і про нові програми орієнтовані на боротьбу із залежностями, і про посилення підтримки звільнених з полону, і про реабілітацію, про взаємодію мобільних психологічних груп з мобільними групами ветеранських просторів, про реабілітаційні маршрути, про взаємодію сімейних лікарів та фахівців із супроводу, про ВЛК та ЕКОПФО.
Чітко, професійно, відверто, по-ділу”, – зазначив наш Ярослав Павловський, який був на зустрічі від нашої команди.