Марія Довжик: у військо мене не брали, тому я вирішила допомагати тим, хто з нього повертався (інтерв’ю)

Марія Довжик: у військо мене не брали, тому я вирішила допомагати тим, хто з нього повертався (інтерв’ю)

10/14/2024

Марія Довжик – одна із тренерок, яка буде вчити майбутніх фахівців супроводу ветеранів та демобілізованих осіб. Вона пройшла навчання у центрі “Простір можливостей” і вже повернулася у рідну Вінницю для подальшої роботи. 

Марія у темі ветеранства не новачок. Її шлях входження у військово-ветеранську спільноту почався у 2014 році, коли активно волонтерила для фронту. Потім знайомство і одруження з чоловіком, який був військовим, народження двох дітей (нині у подружжя вже три дитини) і паралельно робота у ветеранському просторі (Вінниця). Спочатку як комунікаційна менеджерка, а згодом, і до сьогодні, виконавча директорка. 

“У військо мене не брали, тому я вирішила допомагати тим, хто з нього повертався”, – каже пані Марія перед врученням сертифікату про успішне завершення навчального курсу для тренерів (TOT) у рамках Програми підготовки тренерів Центрів ветеранського розвитку.   

Досвід Марії полягає не тільки в управлінні одним із потужних ветеранських просторів в Україні, а ще й практичній роботі з ветеранами та ветеранками, членами їхніх родин. Тривалий час Марія  працювала регіональною координаторкою по роботі з родинами безвісти зниклих на Вінниччині. Один із надскладних напрямків у роботі, який потребує певних знань та навичок. 

Майбутнім фахівцям Марія викладатиме теми розвитку ветеранських просторів, психосоціальної підтримки ветеранів та членів їхніх родин, алгоритми роботи з родинами безвісти зниклих, а також комунікації. 

Ми поспілкувалися з Марією про неї як тренера і про її бачення роботи фахівців. 

Чому Ви вирішили стати тренером для майбутніх фахівців супроводу ветеранів та демобілізованих осіб?

Я свідома того, що скоро стартує набір фахівців і що хтось має ділитися своїми знаннями. Я маю великий досвід і радо ним поділюсь. 

Які виклики, на ваш погляд, очікують на фахівців, коли вони  почнуть працювати у громадах?   

Якщо взяти досвід роботи нашого “Ветеранського простору”, який працює з ветеранами і ветеранками уже більше 4 років, то час грав нам на руку. Ми починали з мінімального розуміння – куди рухатися і ми інстинктивно змінювали підходи до роботи з ветеранами і ветеранками.

У нас була можливість підготуватися, набути досвіду, отримати знання, тому що наша історія починалася задовго до повномасштабного вторгнення. Ті фахівці, які будуть працювати вже зараз, зіштовхнуться з тим, що їм треба мати ВЖЕ ці знання і часу у них набагато менше. Особливо в частині екологічного спілкування з клієнтами, яке допоможе вчасно виявити їхні справжні потреби.

 Якими якостями мають бути наділені майбутні  фахівці? 

У першу, чергу ми повинні “вмикати” людину у собі, а вже потім фахівця. Я би виділила основне – емпатія, високий професіоналізм,  щирість у бажанні допомогти у вирішенні проблеми, повага до тих, заради кого вони працюватимуть. На мою думку, це ключове.  

З власного досвіду, що б ви порадили фахівцям? 

  1. Ми знаходимося на старті чогось нового, тому НЕ ВАРТО БОЯТИСЯ. У нас є можливість будувати це нове 
  2. Максимальна включеність у проблему (якщо не будете вникати у суть проблеми – не буде результату)
  3. Не думайте, що буде легко
  4. Професійно зростайте і вчіться за будь якої можливості 

“Запам’ятайте, що наші ветерани заслуговують на найкраще”, – резюмує Марія Довжик.  

Ми використовуємо файли Cookies

Наш веб-сайт використовує файли Cookies, щоб надати Вам кращий сервіс. Будь ласка, дозвольте використовувати ці файли для подальшого використання веб-сайту.

Детальнiше про файли Cookies